O Murzasichlu

Murzasichle położone jest na skraju Tatrzańskiego Parku Narodowego na wysokości 820–950 m n.p.m., w południowej części Skalnego Podhala, pomiędzy Zakopanem a Bukowiną Tatrzańską.
Centralna część wsi, położona na wzgórzu ciągnącym się wzdłuż ul. Sądelskiej nazywana jest przez mieszkańców Za Sichłą. W tej części wsi znajduje się m.in. kościół parafialny, szkoła, poczta, apteka, OSP Murzasichle, przystanek PKS. Do Murzasichla należą ponadto osiedla Capówki, położone w górnej części ul. Sądelskiej oraz Budzów Wierch, położony na równoległym wzgórzu w kierunku zachodnim. Obecnie, na skutek gęstej zabudowy, wszystkie 3 części wsi tworzą już jedną całość.


Murzasichle sąsiaduje z następującymi miejscowościami i przysiółkami: Majerczykówka (należąca do Poronina), Kośne Hamry (do Poronina), Małe Ciche, Toporowa Cyrhla (należąca do Zakopanego). Od wszystkich wymienionych osad Murzasichle oddzielone jest lasami, z wyjątkiem Majerczykówki, której zabudowania bezpośrednio przylegają do zabudowań Budzowego Wierchu.


Do Murzasichla należy także administracyjnie osiedle Lichajówki, położone bezpośrednio w pobliżu Małego Cichego. W praktyce jednak Lichajówki tworzą jedną całość z Małem Cichem, zaś z Murzasichlem osiedle połączone jest jedynie starą drogą leśną, nienadającą się do przejazdu samochodem.
-----------------

Atrakcje w okolicy

Stacja Narciarska Hajduk – 300 m
Stacja Narciarska Murzasichle – 600 m
Snow tubing – 600 m i 350 m
Lodowisko – 600 m
Park Linowy – 1000 m
Najbliższa karczma – 300 m
Las oraz górski strumyk – 50m
Termy Szaflary – 10 km
Termy Bukovina – 6 km
Termy w Białce Tatrzańskiej – 12 km
Aquapark Zakopane – 6 km
Krupówki – 6 km
Stacja Narciarska Małe Ciche – 3km
Ośrodek narciarski Harenda- 6 km
Stacja narciarska Rusin-ski - 9 km
Najbliższe górskie szlaki turystyczne – 3 km
Przystanek - 30m

Wyciąg narciarski "Murzasichle" -600m


Park Linowy - 1000m


Stacja Narciarska "Małe Ciche" - 3km