Termy Bukovina

KOMPLEKS
W Termach BUKOVINA znajdziesz baseny rekreacyjne i pływackie – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. W każdym z nich możesz cieszyć się kojącymi właściwościami wody termalnej, której temperatura waha się od 30 do 38C.
Skorzystasz tu z licznych saun i łaźni parowych, w których znajdziesz chwilę tylko dla siebie. Czekają tu na Ciebie również fantastyczne jacuzzi i setki metrów szalonych, wodnych zjeżdżalni!

RAJ DLA PODNIEBIENIA
Kiedy wodne szaleństwa sprawią, że zgłodniejesz – wybierz się w kulinarną podróż po najlepszych smakach Podhala wraz z naszym szefem kuchni Sylwestrem Lisem, który dba o najwyższą jakość i różnorodność potraw.
Znajdziesz tu specjalne sezonowe menu oparte na tradycyjnej, regionalnej kuchni domowej. Jesteś na diecie? Możesz wybierać spośród sałatek! Masz ochotę na chwilę zapomnienia? Skuś się na nasze słodkości! A w cieplejsze dni sięgnij po pyszne lody.
Zapraszamy do Cafe BUKOVINA, Restauracji „Na Wiyrchu” i Karczmy „Zbójecki Łygotnik”!

RÓŻNORODNOŚĆ ATRAKCJI
W Termach BUKOVINA, poza licznymi basenami i zjeżdżalniami, oferujemy Ci 8 saun (m.in. sauny fińskie, łaźnie parowe, kabinę na podczerwień) oraz nowoczesne i luksusowe centrum SPA & Wellness.
Poddaj się rytuałom pielęgnacyjnym opartym na unikalnych właściwościach wysokonasyconej minerałami wody termalnej – podaruj luksus ciału i duszy.
Uzyskaj wymarzoną sylwetkę dzięki treningowi w wodzie termalnej! Popraw swój metabolizm, spal tkankę tłuszczową i uelastycznij skórę... A to wszystko bez obciążania stawów i kręgosłupa!
---------------------

*4 km od Murzasichla

Terma Bania

WODY TERMALNE
Już starożytni ukłuli maksymę sanitas per aquam, czyli zdrowie przez wodę. Stąd pochodzi popularny skrót SPA, często używany w sprzeczności z jego pierwotną ideą. Najlepszym przykładem filozofii sanitas per aquam są obiekty wykorzystujące moc wody czarpanej z głębi Ziemi - w tym Terma Bania.
Woda w basenach białczańskiej Termy to woda mineralną, która dzięki energii Ziemi osiąga wysoką temperaturę, co czyni ją wodą termalną. Zawiera ona: siarczki, krzemionkę, potas, wapń, magnez i żelazo.
Podwyższona temperatura i lekko kwaśny odczyn ułatwiają wchłanianie przez organizm tych cennych substancji. Kąpiele w wodzie termalnej: obniżają poziom stresu, ułatwiają relaksację i przywracają równowagę psychofizyczną, poprawiają ciśnienie i przemianę materii, wspomagają proces odchudzania, eliminują bóle głowy o bezsenność, przyspieszają rekonwalescencję, eliminują schorzenia i niedoskonałości skóry, wyraźnie poprawiając jej wygląd. 
Kompleks Terma Bania tworzą baseny rekreacyjne wewnętrzne i zewnętrzne, napełnione wodą termalną o temperaturze 34 - 38°C. Woda wykorzystywana w Termie Bania pozyskiwana jest z głębokości 2500 metrów, a jej początkowa temperatura to 72°C. Do basenów trafia po oddaniu części energii cieplnej, zachowując przy tym cenne mikroelementy. 


ATRAKCJE DLA DZIECI
Komponując ofertę Termy Bania szczególnie dużo uwagi poświęcono najmłodszym. Rodzinom z dziećmi dedykowano jedną z części obiektu – Strefę Zabawy.  Dzieciaki mogą tu razem z rodzicami szaleć do woli, a miejsc do tego przeznaczonych nie brakuje. Uśmiechy nie znikają ani na chwilę z buź naszych najmłodszych gości, a rodzice wypoczywają o wiele lepiej wiedząc, że ich pociechy bawią się naprawdę doskonale.


STREFA RELAKSU
To miejsce dla osób szukających odprężenia i ciszy, które pragną wypocząć w wyjątkowym górskim otoczeniu, z widokiem na przepiękną panoramę Tatr Wysokich. W tej strefie do użytku Gości oddano 2 baseny wewnętrzne, mające swoją kontynuację na zewnątrz, które napełniono wodą termalną o temperaturze od 34°C do 38°C.  -----------------------

*15 km od Murzasichla

Termy SzaflaryBaseny Termy Szaflary
           Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty basenowej. Do dyspozycji oddajemy cztery baseny z wysokozmineralizowaną wodą termalną. Warto podkreślić, że woda która wypełnia nasze niecki basenowe ma najlepszą mineralizację wśród wód wykorzystywanych w celach rekreacyjnych na Podhalu. Temperatura wody utrzymywana jest w zakresie 30-38st.C i pochodzi z odwiertu IG1 eksploatowanego przez PEC Geotermię Podhalańską s. a. Łączna powierzchnia lustra wody wynosi 970m2.
 W skład wchodzą cztery baseny: dwa zewnętrzne i dwa wewnętrzne, trzytorowa zjeżdżalnia rodzinna  oraz brodzik dla dzieci ze zjeżdżalnią dla dzieci. Ponadto baseny wyposażone są w wiele urządzeń do hydromasażu takich jak  bicze wodne, ławki do masażu, jeżyki, gejzery, urządzenia do masażu karku i części barkowej szerokimi i wąskimi strumieniami wody. 
Dla amatorów szalonej jazdy i spragnionych wrażeń polecamy również zjeżdzalnie o długości ponad 55 m.


Sauny z jakich można u nas korzystać
Sauna sucha - (zwana także fińska). Temperatura w saunie suchej wynosi od 75-100° C, wyjątkowo niska jest tu wilgotność tylko 10%. Piec nagrzewa nasze ciało równomiernie, nie powodując strefy przegrzania wokół źródła ciepła. Korzystanie z tego typu sauny powoduje: odprężenie, redukuje bóle mięśniowe i przyspiesza procesy leczenia. Terapia wzmacnia system immunologiczny i skutecznie wspomaga walkę z przeziębieniami i zakażeniami grypopodobnymi w początkowych ich stadiach. Pocenie w trakcie sesji działa na organizm oczyszczająco. Powoduje pozbywanie się niepotrzebnych związków, obniża stężenie cholesterolu oraz przyczynia się do pozbycia nadmiaru wody. Dzięki polepszaniu procesów metabolicznych terapia pomaga w odchudzaniu.

Sauna  ziołowa - Seans zaczyna się od temperatury 50°C i stopniowo wzrasta do maksymalnie 90°C. Polewane wodą z aromatem gorące kamienie wytwarzają parę, dzięki której wzrasta wilgotność powietrza (25-45%).

Sauna parowa - (tzw. łaźnia rzymska) Temperatura w tego rodzaju pomieszczeniu wynosi ok 40 – 50°C przy bardzo wysokiej wilgotności sięgającej nawet 100%.

Sauna parowa - z muzykoterapią oraz aromaterapią

Sauna na podczerwień - to szczególny rodzaj sauny, w której tradycyjny piec zastępuje ceramiczny promiennik podczerwieni. To idealna sauna dla osób, które z powodu wysokiej temperatury nie mogą wytrzymać w saunie tradycyjnej. W tej saunie temperatura wynosi maksymalnie 60°C.----------------

* 15 km od Murzasichla

Termy Gorący Potok

BASENY TERMALNE
Relaks, doskonała zabawa, najlepsze wspomnienia- Termy Gorący Potok!
Udostępniamy Państwu kompleks kilkunastu unikalnych basenów z naturalną, surową wodą siarkową, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Fontanny, wodotryski, masaże wodne i gejzery, zjeżdżalnie gwarantują doskonałą zabawę zarówno dzieciom jak i dorosłym. Lecznicza woda siarkowa pozwoli Państwu zadbać o zdrowie i urodę, a wyjątkowy styl obiektu pozostający w harmonii z naturą z pewnością będzie miły dla oka.


RELAKS
Grzysno Przyjemność  to strefa dla osób szukających odprężenia i spokoju, pragnących  wypocząć w wyjątkowym góralskim otoczeniu.  W tej strefie do użytku Gości oddano 4 kameralne nastrojowe niecki basenowe, w których każdy może zażyć intymnej, odprężającej kąpieli, a także je zarezerwować tylko dla siebie i swoich znajomych.  Posiadamy  dwie sauny suche oraz dwie sauny parowe, tężnię solną, kadzie z borowiną pochodzącą z ziem  Czarnego Dunajca, wanny jacuzzi, Zachęcamy do skorzystania z naszej szerokiej oferty zabiegów w gabinetach masażu.


ZABAWA
Woda to raj dla wszystkich dzieci. Uwielbiają się w niej bawić, wygłupiać i rozrabiać.. Dlatego właśnie w naszym obiekcie znajdą Państwo całą masę atrakcji dla rodzin z dziećmi, w tym także specjalne baseny dla dzieci. Na dzieci czeka także sezonowa strefa Wodne przedszkole- gdzie każdy maluch poczuje się jak w raju! Prócz tego dla trochę starszych proponujemy dwie fantastyczne zjeżdżalnie: czerwone „Kamikadze” oraz żółta „Anakonda”.  Po wspaniałej zabawie mogą Państwo wypocząć na piaszczystej plaży,  bądź w lasku. Dla bardzo aktywnych mamy boisko do piłki siatkowej, park linowy, oraz drewnianą huśtawkę.  
--------------------------

*około 15 km od Murzasichla

Aqua Park Zakopane

Basen rekreacyjny z torami pływackimi:
Największą popularnością cieszy się wśród osób aktywnych. Basen wyposażony jest w trzy wydzielone tory pływackie i część rekreacyjną, w której znajdują się bicze wodne i gejzer powietrzny denny. Do części rekreacyjnej zapraszamy przede wszystkim osoby dbające o zdrowie i ładny wygląd. Bicze wodne pomagają odzyskać siły witalne, łagodzą bóle karku i krzyża, modelują sylwetkę i sprawiają że skóra wygląda i czuje się lepiej.
Temperatura wody: 29-32oC, głębokość: 1-1,5 m, długość: 25 m, nieregularny kształt


Zewnętrzny basen termalny, rekreacyjno-leczniczy:
Doskonałą alternatywą dla wypoczynku na hali basenowej Aqua Parku Zakopane jest możliwość skorzystania z usytuowanego na zewnątrz basenu, w którym temperatura wody wynosi aż 32oC. Daje to możliwość zabawy na świeżym powietrzu nawet wówczas, gdy temperatura na zewnątrz wynosi jedynie -10oC. Wyjątkowy skład chemiczny wody (wapń, sód, siarka, magnez, potas i krzem) decyduje o jej leczniczych właściwościach. Kąpiele w niej mają zatem pozytywny wpływ na dolegliwości: reumatyczne, narządów ruchu, skóry, a ponadto poprawiają ukrwienie i obniżają ciśnienie krwi. Niezaprzeczalnym atutem tego basenu jest również malowniczy widok na Tatry, który podziwiać można bez konieczności wychodzenia z wody.
Temperatura wody: 29-32oC, głębokość: 1 - 1,35 m, długość: 33 m, nieregularny kształt


Basen rekreacyjny:
Jako basen dostosowany do potrzeb dzieci i osób dorosłych stanowi miejsce idealne do zabawy i rekreacji całej rodziny. Wyposażono go w: bicze i kaskady wodne, gejzery (powietrzny denny i strumieniowy denny), przeciwprąd, masaż ścienno-denny i leżaki podwodne. Korzystanie z tych wszystkich wodnych atrakcji pozytywnie wpływa na zdrowie, wygląd i ogólne samopoczucie.
Temperatura wody: 29-32oC, głębokość: 1,3 m, długość: 40 m, nieregularny kształt.


Brodzik dla dzieci:
Znajdujący się na terenie Aqua Parku Zakopane brodzik zaprojektowano z myślą o najmłodszych gościach obiektu. To najpłytszy, a zarazem najcieplejszy basen w kompleksie. Ogromnym zainteresowaniem dzieci cieszą się kolorowe, interaktywne zabawki w kształcie zwierząt. Nawet krótka wizyta w brodziku gwarantuje niezapomniane wrażenia.
Temperatura wody: 33oC, głębokość: 0,3 m.


Jacuzzi - relaks dla każdego po dniu pełnym wrażeń!
Aqua Park Zakopane dysponuje sześcioma wannami typu whirpool (jacuzzi), mogącymi pomieścić kilka osób. Wynosząca 36oC temperatura wody korzystnie wpływa zarówno na zdrowie, jak i na urodę. Kilkunastominutowa kąpiel w ciepłej wodzie z bąbelkami posiada wiele zalet, m. in.: działa odprężająco i relaksująco, w znacznym stopniu niweluje stres, poprawia stan skóry, ujędrniając ją, przyspiesza przemianę materii, neutralizuje bóle, stymuluje proces usuwania toksyn z organizmu i proces regeneracji mięśni i stawów.


Dzika Rzeka - pozwól się ponieść jej rwącemu nurtowi!
Wspaniałą zabawę i niepowtarzalne wrażenia zapewnia Dzika Rzeka, która z dnia na dzień zyskuje sobie nowych fanów. Płynąca w jej krętym korycie woda od czasu do czasu przyspiesza, do złudzenia przypominając tym samym naturalny nurt górskiego potoku.
Temperatura wody: 29-32oC, głębokość: 1,3m.
-------------------

*8km od Murzasichla

Termy Chochołów

BASENY
Chochołowskie Termy są największym kompleksem termalnym na Podhalu. Przestrzeń, którą dysponujemy, pozwala na wypoczynek w komfortowych warunkach, niezależnie od liczby osób w obiekcie. Mnogość atrakcji, duże baseny zewnętrzne, przylegające do nich połacie plaż trawiastych oraz szum pobliskiej rzeki Dunajec. Dodajmy do tego jeszcze atrakcje dla dzieci i rysuje się przed nami perspektywa nie lada zabawy. Wodę w naszych basenach wydobywamy z głębokości prawie 3600 m. Skały, które są nią nasączone, oddają mnóstwo dobroczynnych mikroskładników takich jak Siarka (S), Wapń (Ca), Magnez (Mg) czy Sód (Na).
Odwiert PIG 1, z którego czerpiemy wodę, został wykonany w roku 1989-1990 i jest jednym z najzasobniejszych ujęć w regionie. Temperatura wody w ujęciu wynosi 82 stopni Celsjusza. Ujęcie znajduje się w obszarze Niecki Podhalańskiej, rozciągającej się od Chochołowa po Bukowinę Tatrzańską. Woda termalna, poza leczniczym składem mineralnym, ma również właściwości terapeutyczne. Kąpiele cieplne działają rozluźniająco i poprawiają ukrwienie tkanek i narządów.SAUNY
Saunarium w Chochołowskich Termach to największa strefa saun na Podhalu, ze zlokalizowaną na antresoli, wydzieloną wypoczywalnią oraz olbrzymim tarasem widokowym (1000 m2). To miejsce zaplanowane przez pasjonatów saunowania.
Usytuowanie na drugim piętrze budynku daje możliwość niezakłóconego odpoczynku w intymnej atmosferze, z niczym nieosłoniętym widokiem na Tatry (mniej obeznanym w tatrzańskich szczytach pomocą służy panorama z ich nazwami, przytwierdzona tuż przy basenie zewnętrznym).


SPA Chochołowskie
Idea naszej oferty wynika z przekonania, że najlepszą formą relaksu jest powrót do życia w zgodzie z naturą, czerpiąc jak najwięcej z jej dobrodziejstw. Menu zabiegów w Strefie Wellenss & SPA będzie oparte o naturalne kosmetyki oraz zabiegi z użyciem surowców dostępnych w najbliższej okolicy. W skład strefy SPA & Wellness wchodzą 4 gabinety oraz sauna Rhassoul.
-------------------------

*20km od Murzasichla